Szkolenie z asertywności

Powiedz NIE
Okazuje się, że powiedzenie „nie” wcale nie jest takie łatwe.

Asertywność to sztuka odmawiania, której niekiedy trzeba się nauczyć. Ciągłe zgadzanie się na wszystko i ustępowanie wszystkim lub niektórym osobom pola i miejsca oraz rezygnowanie z własnego zdania lub opinii bywa na dłuższą metę bardzo męczące albo nawet może prowadzić do psychicznego wypalenia. Może też zaniżać poczucie własnej wartości i prowadzić do kompleksu bycia nikim.
Takie zbyt częste zgadzanie się na wszystko i wyręczanie innych z obowiązków bywa uzależniające zarówno dla tego kto bierze jak i dla osoby, która daje.
Dla tych, którzy mają problem z uwolnieniem się od zależności w relacjach z innymi i często ulegają ich sugestiom zamiast mówić „nie”, przygotowano szkolenie z asertywności, czyli psychologiczno-społecznego zjawiska jasnego wyrażania własnego zdania, postaw i emocji. Pomaga ono nakreślić wyraźne granice i uczy korzystania ze swoich praw.
Asertywność jest umiejętnością nabytą, dlatego osoby, którym jej brakuje z łatwością mogą przyswoić sposób w jaki odmawiać wtedy, kiedy inni od nas wymagają rzeczy, którym sami z łatwością mogą sprostać.

Related articles

Back to Top