Kurs osteopatii

Kurs osteopatii- czego można się dowiedzieć?
Osteopatia to dziedzina, która staje się coraz bardziej popularna. Zajmuje się diagnostyką i leczeniem zaburzeń układu ruchu, narządów wewnętrznych i układu współczulnego.

Osteopata traktuje więc organizm człowieka jako całość – w terapii bierze się pod uwagę zarówno sferę fizyczną, jak i psychiczną. Osteopatia jest uważana za rodzaj medycyny niekonwencjonalnej.

Kurs osteopatii pozwala poznać techniki wykorzystywane w terapii oraz umiejętności diagnozowania narządu ruchu. Kurs rozpoczyna się od ogólnej wiedzy na temat terapii manualnej. Później kursant przechodzi do kolejnych zagadnień, m.in. zagadnień poświęconych anatomii oraz technik diagnostycznych i terapeutycznych.

Kurs osteopatii pozwala też poznać metody pracy z pacjentem oraz wskazania i przeciwwskazania do terapii z wykorzystaniem osteopatii. Po ukończeniu kursu słuchacze otrzymują stosowne zaświadczenie.

Tego rodzaju szkolenie jest skierowane m.in. do fizjoterapeutów czy rehabilitantów, którzy chcą poszerzyć wiedzę na temat różnych metod terapeutycznych. Wizyta u osteopaty może pomóc w pozbyciu się przewlekłych problemów, m.in. bólów kręgosłupa czy pourazowych.

Related articles

Back to Top